Mladí výtvarníci soutěží o Cenu Jindřicha Chalupeckého

Sedm mladých výtvarníků má letos šanci získat prestižní Cenu Jindřicha Chalupeckého. Ta je určena českým a v Česku žijícím umělcům do pětatřiceti let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Franta a David Böhm před studiem RW | Foto: Radio Wave

Ty nejlepší letos porota vybírala z osmdesáti přihlášených a nominovaných, to je nejvíc v jedenadvacetileté historii soutěže.

Mezi finalisty se dostali například Jakub Matuška, Alice Nikitinová a už podruhé také dvojice David Böhm s Jiřím Frantou. Jejich společné projekty jsou inspirovány street artem a graffiti.

„Tím, že jsme se tam dostali i minulý rok, tak už to není úplná premiéra. Určitě je to povzbuzení a impuls. Sám jsem zvědavý, na co přijdeme a co nakonec vystavíme,“ řekl David Böhm.

Práce finalistů budou k vidění od začátku listopadu v Centru současného umění DOX v Praze. O vítězi se rozhodne během výstavy, cena bude předána 23. listopadu.

V DOXu budou vystavena i díla všech dosavadních laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého - mimo jiné například Petra Nikla nebo Kateřiny Vincourové.

Igor Maňour, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme