Muchovy plakáty už vidělo přes 150 tisíc lidí. Pro velký zájem se výstava prodlužuje

Výstava plakátů Alfonse Muchy, kterou dal dohromady legendární tenista Ivan Lendl, v pražském Obecním domě je prodloužená až do 10. září. Od začátku dubna ji vidělo už přes 150 tisíc lidí. Je to tedy nejnavštěvovanější výstava v historii České republiky. Tím jubilejním návštěvníkem se tento týden stal lékař z Poděbrad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Lendl vystaví kompletní sbírku plakátů Alfonse Muchy v Obecním domě | Foto: Filip Jandourek

„Chodí nám denně asi tisíc návštěvníků a víme, že zhruba kolem šestnácté hodiny tu bude návštěvník, kterému připadne pořadové číslo 150 tisíc,“ přiblížil za pořadatele Vladimír Zemánek.

Tím jubilejním návštěvníkem se nakonec stal Jana Kaván z Poděbrad. Mladý radiolog, jehož předkem je významný český krajinář František Kaván, navštívil výstavu s celou rodinou:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na výstavu Muchových plakátů zavítala také redaktorka Eva Rajlichová

„Tak samozřejmě, že jsem přijel náhodou, kdo by to čekal. Ze sdělovacích prostředků samozřejmě víme už dlouho, že ta výstava běží."

Aby výstava bavila i malé návštěvníky, připravili pro ně pořadatelé například aktivizační kvízy.

„Na plakátu 1918 až 1928 k 10. výročí vzniku Československé republiky použil Alfons Mucha symboly, které se vztahují k našemu státu. Napiš alespoň dva z nich," předčítá dvanáctiletá Simona Tománková.

Po skončení české expozice čeká plakáty zrestaurování. Pak by se mohly přesunout do Ruska, Číny, Itálie nebo třeba Japonska.

Eva Rajlichová, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme