Na Beskydských Pustevnách vyrostou ledové sochy

Bagry a nákladní auta dnes od rána navážejí na beskydské Pustevny ledové bloky a upravují obří sněhové válce. Na večer tam dorazí tři desítky umělců a zahájí tak 14. ročník mezinárodního sochařského sympozia Sněhové království.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští mladíci stavějí obří ledový pohár před palácem Ukrajina v Kyjevě, dějišti losování Eura 2012 | Foto: Jaroslav Plašil

Práce se naplno rozběhnou až ve čtvrtek, kdy ještě pořadatelé dopraví poslední ze zhruba dvaceti tun materiálu. Sochaři z Česka, Bulharska, Polska a Slovenska z něj do neděle vytvoří osm ledových a tři sněhové skulptury. A nebude to jen tak nějaké koulení sněhuláků.

„Já třeba používám mačetu a různá zednická hladítka. V minulých letech jsme tady používali třeba pilu břichatku na takové hrubé ořezávání, ostnaté dráty,“ popsal potřebné nástroje jeden z účastníků předešlého ročníku.

Na nedělní program s vyhlášením vítězů si budou muset návštěvníci buďto přivstat, nebo využít hromadnou dopravu. „Pustevny mají parkovací místa omezena, ale zajišťujeme tam linky. Bude tam fungovat kyvadlová doprava kromě lanové dráhy,“ upozorňuje organizátorka Dagmar Hrabalová.

bre, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme