Národní muzeum vystavuje Cimrmanovy vynálezy

Slavný Čech a geniální samouk Jára Cimrman se konečně dostal do Národního muzea. Alespoň prostřednictvím jím inspirovaných vynálezů, které jsou ode dneška k vidění v bývalé budově Federálního shromáždění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Národním muzeu je k vidění pracovna Járy Cimrmana | Zdroj: ČTK

V nové budově Národního muzea u Václavského náměstí jsou čtyři desítky exponátů, které poslali do loni vyhlášené sbírky odkazů Járy Cimrmana jeho následovníci.

Některé z předmětů pobavily i členy stejnojmenného divadla. Například Zdeněk Svěrák se zasmál u napínače dámských blůzek.

„Jsou to vynálezy inspirované dílem Járy Cimrmana. Jsou to vynálezy veselé, protože Cimrman razil heslo, že vynález je tu proto, aby udělal život lepší. A tyhle ho dělají veselejší,“ říká Zdeněk Svěrák.

Výstava pozoruhodných předmětů, mezi nimiž jsou kapesní plivátko, splachovací patník pro psy, pomůcka k nastřelování čípků a držák na horký brambor, potrvá do konce roku.

Martin Hromádka, Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme