Národní muzeum vystavuje Cimrmanovy vynálezy

Slavný Čech a geniální samouk Jára Cimrman se konečně dostal do Národního muzea. Alespoň prostřednictvím jím inspirovaných vynálezů, které jsou ode dneška k vidění v bývalé budově Federálního shromáždění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Národním muzeu je k vidění pracovna Járy Cimrmana | Foto: ČTK

V nové budově Národního muzea u Václavského náměstí jsou čtyři desítky exponátů, které poslali do loni vyhlášené sbírky odkazů Járy Cimrmana jeho následovníci.

Některé z předmětů pobavily i členy stejnojmenného divadla. Například Zdeněk Svěrák se zasmál u napínače dámských blůzek.

„Jsou to vynálezy inspirované dílem Járy Cimrmana. Jsou to vynálezy veselé, protože Cimrman razil heslo, že vynález je tu proto, aby udělal život lepší. A tyhle ho dělají veselejší,“ říká Zdeněk Svěrák.

Výstava pozoruhodných předmětů, mezi nimiž jsou kapesní plivátko, splachovací patník pro psy, pomůcka k nastřelování čípků a držák na horký brambor, potrvá do konce roku.

Martin Hromádka, Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme