Nejlepší snímky Czech Press Photo se představují na Staroměstské radnici

500 nejlepších snímků ze soutěže novinářských fotografií Czech Press Photo si lidé ode dneška můžou prohlédnout na Staroměstské radnici v Praze. V 16. ročníku hodnotila mezinárodní porota přes 4000 prací od téměř tří set autorů.Hlavní cenu si odnesl slovenský volný fotograf Martin Bandžák za snímek dívky zraněné po zemětřesení na Haiti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniela Mrázková | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Podle organizátorky soutěže Daniely Mrázkové úroveň soutěže Czech Press Photo každým rokem stoupá a mění se i zaměření autorů:

„Zatímco před lety byla nejslabší kategorií novinářské fotografie taková ta fotografie, která odrážela aktuální dění, tyto kategorie ‚reportáž a aktualita‘ jsou nyní čím dál silnější.“

Výstavu Czech Press Photo 2010 můžete v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze navštívit ode dneška do 31. ledna 2011 a to denně od 10 do 18 hodin.

V goticko-románském sklepení Staroměstské radnice si můžete rovněž prohlédnout souběžnou výstavu „Jak se žije lidem s postižením“ mladého fotografa časopisu Respekt Milana Jaroše, který vloni získal Grant Prahy Czech Press Photo 2009, na základě reportáže o autistických dětech pro časopis Respekt.

Pavla Dluhoschová, Karel Oujezdský, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme