Nejvlivnější postavou současného světového umění je prý ředitel britských galerií Tate

Ředitel britských galerií Tate, sir Nicholas Serota, je údajně nejvlivnější postavou současného světového umění. Na nejvyšší příčku svého prestižního žebříčku ho umístil časopis Art Review.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Galerie Tate Modern stojí přímo u jižního nábřeží Temže. | Foto: Jaroslav Beránek

Šéfredaktor Art Review Mark Rappolt prohlásil, že pořadí vévodí spíš londýnská Tate Modern coby instituce, než samotný Serota.

Bývalá elektrárna na jižním břehu Temže je dnes nejnavštěvovanější galerií moderního umění na světě. Sir Nicholas byl v roce 2000 u toho, když se originální umělecký prostor otevíral.

V první desítce uznávaného seznamu Art Review – nazvaného Power 100 – figuruje Nicholas Serota už od jeho vzniku. Je přitom vůbec prvním představitelem veřejné instituce, který se dostal až na samý vrchol žebříčku.

Art Review oceňuje, že pod Serotovým vedením vnímá Tate uměleckou produkci v mezinárodní a nikoli čistě národní perspektivě. Do sítě galerií Tate patří kromě Tate Modern také Tate Britain, Tate Liverpool a Tate St Ives.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme