Nové kolekce návrháře Jakuba Polanky

Listopad ve Studiu LR patří oděvnímu designérovi Jakubu Polankovi. K vidění je limitovaná edice originálních triček s názvem Palindromy a nová kolekce pro jaro/léto 2011 Ready to Wear. Více se o výstavě, která je otevřená do 23. listopadu, dozvíte v pozvánce od Veroniky Mayerové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Polanka: Palindromy & jaro/léto 2011 | Foto: Press kit

nepochopen/nepotopen/nezařazen * kuna nese nanuk * idol z lodi * level, madam, level * v elipse spí lev * drápe gepard? * …to jsou některé z palindromů, tedy sousloví, která mají při čtení tam i zpátky stejný význam, jež aplikoval na limitovanou kolekci triček Jakub Polanka. Nejsledovanější a podle všeho i nejúspěšnější mladý český módní návrhář tvořící střídavě v Praze a v Paříži.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové kolekce návrháře Jakuba Polanky

Polanka vystudoval módní návrhářství na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové a je absolventem Institut Francais de la Mode v Paříži. Pracoval v oddělení oděvů v designérském studiu Philippa Starcka, spolupracoval s módními domy Hermès, Louis Vuitton, Ballantyne Cashmere, Tag Heuer atd. Má za sebou přes deset kolekcí, s nimiž zvítězil na mnoha soutěžích, např. Czech Grand Design. Prestižní časopis Vogue Italia ho v roce 2010 zařadil mezi nejnadějnější talenty mladé generace.

Kolekce jaro/léto 2011 od Jakuba Polanky působí vnitřní hlubokou silou, která je napovrch skrytá v křehkosti. Tvárné modely z hedvábí, kůže a opírané bavlny jsou v barvách krémové, béžové, nachové, šedé, černé a modré, které jsou s jeho tvorbou už neodmyslitelně spjaté.

Jakub Polanka: Palindromy & jaro/léto 2011 | Foto: Press kit

Výstava ve Studiu LR je otevřena vždy od soboty do úterý mezi desátou dopolední a šestou hodinou večerní. Vstup do Studia LR na Malostranském nábřeží 1 na Praze 1 je zdarma. Od 15. do 23. listopadu se výstava změní v prodejní expozici vybraných modelů.

Veronika Mayerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme