Obecní dům vystaví originální plakáty Alfonse Muchy ze sbírek Ivana Lendla

Tenisová legenda Ivan Lendl se rozhodl v Česku vystavit svou celou sbírku originálních plakátů Alfonse Muchy. Na vernisáž by měl 15. února také přijet a uspořádat několik komentovaných prohlídek. Bude to vůbec poprvé, co kolekci vystaví. A to vše v pražském Obecním domě, který v nebližších dnech plánuje i jiné atraktivní pořady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obecní dům v Praze | Foto: Václav Žmolík

Češi, Obecní dům má otevřeno - tak by mohlo znít motto jeho nového šéfa Vlastimila Ježka.

„Aby to prostě nebyl dům, který si jdou jenom prohlédnout turisté, dneska hodně z Asie. Zaplatí si turistický koncert a jdou pryč. My bychom opravdu rádi, aby i domácí tady měli možnost a prostor.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novinkách, které se chystají v Obecním domě, natáčela reportérka ČRo Michaela Vetešková

V Obecním domě je 700 místností. Nejenom známá Smetanova síň.

„Primátorský salónek, Salónek Boženy Němcové, Orientální salónek, Grégrův sál, Smetanův sál. Sály tady umožňují pořádat vlastně cokoliv - od malých soukromých promocí, přes malé komorní koncerty až k velkým koncertům, plesům, taneční se sem vrátily,“ vyjmenovává nový ředitel.

Vlastimil Ježek říká, že lidé Obecní dům přestali vnímat jako dům, kde jsou přitažlivé výstavy a koncerty, a on to chce změnit. A jak jinak, než programem, který upoutá pozornost. Přitáhne pozornost médií, a pak návštěvníků.

Už příští rok 15. února by výstavní sály Obecního domu na tři měsíce zaplnily originální plakáty Alfonse Muchy, které vlastní tenisová legenda Ivan Lendl.

„Přišla soukromá produkce, že mají takový vzkaz od Ivana Lendla, že by tady strašně rád vystavil poprvé na světě svoji sbírku plakátů,“ říká Ježek.

Návrat Spirituál kvintetu a koncert Kulínského

Po třech letech se do Obecního domu vrací na vánoční koncert Spirituál kvintet. „Pro mě návrat Spirituál kvintetu byla docela dobrá zpráva,“ dodává Ježek.

Když pročítáte program Obecního domu dál, 12. prosince narazíte na jméno Bohumila Kulínského.

„Bude tu série tří koncertů pod názvem Comeback Bohumila Kulínského, nikoliv dětských souborů, ale Kulínský jako dirigent normálního orchestru s docela zajímavou kapelou. Myslím si, že Kulínský patří k hudbě stejně jako Tiger Woods ke golfu. Nevím, proč zrovna on by měl řídit taxík, místo toho, aby se věnoval hudbě. Koneckonců ať to bylo jak to bylo, byl odsouzen, trest si odseděl. Myslím si, že on opravdu patří do světa vážné hudby,“ je přesvědčen Ježek.

Obecní dům je akciovou společností hlavního města Prahy, tento secesní skvost stojí u Prašné brány sto let.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme