Obrazy, které maluje slonice v Zoo Praha, podpoří sloní útulek na Srí Lance

Naprosto unikátní výstavu dnes otevře pražská zoo. Přichystala retrospektivu zkušené malířky, slonice Shanti. Obrazy budou na prodej a výtěžek půjde na veterinární vybavení pro sloní zoo na Srí Lance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z Shantiných maleb | Foto: Zoo Praha

„Slonice Shanti byla ve svém dětství filmovou hvězdou. Hrála ve filmu Poplach v oblacích, ale ten tvůrčí duch v ní zůstal a v posledních dvou letech za pomoci Veroniky Štrupové, chovatelky, malovala poměrně rozměrná a velmi zajímavá plátna,“ popisuje tvorbu sloní malířky ředitel Pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Dnes v 19. hodin proběhne v pražské Marthi Gallery vernisáž jejích pláten. Výstava bude podle slov ředitele Miroslava Bobka také prodejní.

„Bude možné si zakoupit jak originály, tak potom limitovanou edici reprodukcí jejích obrazů. Je třeba říci, že výtěžek z tohoto projektu je určen na nákup jednoho veterinárního přístroje pro sloní zoo v Pinnawale na Srí Lance,“ zdůrazňuje Miroslav Bobek.


Zvětšit mapu

Jitka Hanžlová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme