Osobní dispozice Josefa Bolfa

Josef Bolf je jeden z neprodávanějších současných českých umělců. V Hunt Kastner vystavuje své poslední obrazy s názvem Osobní dispozice. Přerušil v nich černorůžovou linii tvorby a více se přiblížil stylu informel. Na Bolfových dřívějších obrazech hrála hlavní úlohu, kromě černé a růžové barvy, zvířata, která postupně vypouští, a věnuje se více figurální malbě vycházející z fotografických předloh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Bolf: Bratři (2009), olej, vosk a tuš na plátně | Foto: Galerie hlavního města Prahy
Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Josefem Bolfem o výstavě Osobní dispozice

Na výstavě mezi tajuplně šedavými obrazy, z nichž vystupují osoby, nálady a pocity, které promlouvají na diváka jako osobní vzpomínka zašlé fotky v zapomenutém albu, zní audioinstalace. Starý magnetofon přehrává takzvanou Ztracenou pásku. Ta je inspirovaná hrou Samuela Becketta Krapova poslední páska. V prostoru zní lidské kroky, neviditelný člověk si něco prohlíží, trhá a potom pálí. Zvuk se nesmyslně snaží zbavit fyzických důkazů paměti.

Josef Bolf ve studiu RW | Foto: ČRo Radio Wave

Práce Josefa Bolfa nesou temnou poetiku s citlivostí dětské duše a vyspělostí malíře jednadvacátého století, díky čemuž jsou vizuálně dostupné. Jeho obrazy hledají a objevují, nestojí na místě a nemlčí. Bez příběhu v souvislosti, s reflexí paměti, která ovlivňuje vnímání sebe sama, s osobní dispozicí přístupnou i pro nepoučeného diváka do 18. července.

Barbora Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme