Patronka horníků svatá Barbora se vrátila do Kutné Hory

Do historického centra Kutné Hory se po dvou stoletích vrátilo unikátní umělecké dílo, vzácná socha svaté Barbory, která je patronkou horníků. V Kutné Hoře jí je zasvěcen i světoznámý chrám. Chvíli po sedmnácté hodině se socha dočká slavnostního požehnání, příznačně v den, kdy slaví svátek právě Barbora.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kutná Hora: katedrála Nanebevzetí Panny Marie (Střední Čechy - jihovýchod - 03)

Kutná Hora: katedrála Nanebevzetí Panny Marie (Střední Čechy - jihovýchod - 03) | Foto: CzechTourism

„Raně barokní socha je v současné době nejspíš nejstarším uměleckým dílem svého druhu, které můžete v ulicích Kutné Hory vidět. Světlo světa spatřila v roce 1680 a tehdy našla místo u zdejší Jezuitské koleje. Poté se dílo prohlášené za kulturní památku několikrát stěhovalo a až teď po téměř dvou stoletích se socha do centra Kutné Hory vrátila,“ vysvětluje kutnohorský farář Jan Uhlíř.

Malebné zákoutí vzniklo díky soše svaté Barbory na Komenského náměstí, které tak i díky rekonstrukci ulic a chodníků získalo zcela novou tvář.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme