Pohnuté osudy českého národa připomíná výstava v Ústí nad Labem

‚My jsme to nevzdali!‘ je název ojedinělé expozice, kterou ode dneška hostí Ústí nad Labem. Lidé zde mají možnost seznámit se s osudy lidí, kteří byli aktéry pohnutých českých dějin 20. století. Za projektem, který mapuje pohnuté události českých dějin minulého století, stojí občanské sdružení Post Bellum.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Post Bellum Mikuláš Kroupa

Ředitel Post Bellum Mikuláš Kroupa | Foto: Tomáš Adamec

„Zhruba deset let se v Post Bellum zabýváme sbíráním a zaznamenáváním vzpomínek pamětníků a za ta léta jsme vyzpovídali přes tisíc osobností. Jde o lidi, kteří prošli druhou světovou válkou v zahraničních armádách, kteří byli v koncentračních táborech, politické vězně, disidenty a také o lidi, kteří se přímo či nepřímo podíleli na represích totalitních režimů,“ říká ředitel občanského sdružení Post Bellum Mikuláš Kroupa.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výstavě 'My jsme to nevzdali!' mluvil na Radiožurnálu ředitel pořádajícího občanského sdružení Post Bellum Mikuláš Kroupa

„Z této naší sbírky, kterou mohou posluchači znát z internetového portálu pametnaroda.cz, jsme vytvořili velkou venkovní výstavu, která má přes sto panelů. Představuje přes 70 příběhů, které na sebe nějakým způsobem odkazují. Výstava nese myšlenku, že boj za svobodu a demokracii je předáván z generace na generaci,“ dodává Kroupa.

Výstavu bude na náměstí v Ústí nad Labem zahajovat v 16 hodin písničkář a disident Vladimír Merta.

Nikola Bojčev, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme