Prague Photo Festival představí originály téměř 200 autorů

Fotografové často tvrdí, že jeden snímek může říct víc než tisíc slov. V tom případě jich ode dneška budou řečeny stovky tisíc. Na přehlídce v pražském Centru současného umění DOX začíná pátý ročník Prague Photo Festivalu. Jeho součástí je i prezentace patnácti pražských galerií, muzeí a výstavních síní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum současného umění DOX | Foto: Eva Dvořáková

Letošní ročník je průřezem historie české fotografie.

„Je to od nejstarších, jako je Rössler, je tam báječný soubor Miroslava Háka, Sudek, Drtikol, Hackenschmied. Potom jsou to současní klasici Saudek, Stano, Vano, Cudlín, Fárová, Antonín Kratochvíl,“ říká ředitel Prague Photo Festival Milan Jaroš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový ročník Prague Photo Festivalu představil ve Světě o osmé jeho ředitel Milan Jaroš

Své zástupce vyšlou i umělecké školy, které se zabývají výchovou mladých fotografů.

„Těch je tam osm, budeme mít možnost vidět průřez nejsoučasnější tvorbou. U škol jsou nám zárukou kvality jména pedagogů, jako například Vladimír Perkus, Vladimír Kozlík a další známí čeští fotografové, kteří na těchto školách působí,“ vyjmenovává Jaroš.

Součástí festivalu je i ocenění pro mladého fotografa do 35 let.

„Laureátka naší ceny prvního ročníku Tereza Vlčková ocenění využila dokonale a na poslední přehlídce Paris Photo byla vidět v zastoupení proslulé americké galerie. Letos cenu dostal Jan Langer, opět z Institutu tvůrčí fotografie z Opavy, za báječný cyklus fotografií Století Češi,“ říká Jaroš.

Dnes bude v Centru DOX přednášet americká fotografka Suzanne Pastorová o tom, jak ženy používají fotky k vyjádření své umělecké a sexuální identity, a to hlavně v období od 70. a 80. let minulého století až po současnost.

Helena Berková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme