Praha 1 podepsala smlouvu s Nadací Medy Mládkové o společném provozování Werichovy vily

Radnice Prahy 1 se po letech vyjednávání dohodla s mecenáškou umění Medou Mládkovou a její nadací na společném provozování Werichovy vily nedaleko Kampy. Obě strany už podepsaly smlouvu o spolupráci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Werichova vila | Foto: Filip Jandourek

Budova bude patřit městské části, chod a kulturní akce včetně Muzea Jana Wericha a Jiřího Voskovce zajistí Nadace Jana a Medy Mládkové.

„Nadace bude provozovat to centrum, dům zůstává v majetku městské části, která ho opraví. Nadace to tam bude provozovat za nějakých podmínek neziskové organizace,“ přiblížil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Dodal, že smlouvu musí v září ještě odsouhlasit zastupitelé. „Werichova vila rozhodně není předmětem toho, s čím by městská část chtěla obchodovat nebo nějakým způsobem na tom vydělávat. Ona si je vědoma toho významu, génia loci toho místa,“ uvedl.

O Werichovu vilu dlouhá léta marně usilovala mecenáška umění Meda Mládková. V jedné části chtěla bydlet, ve druhé zřídit kulturní centrum. Nadace dohodu o spolupráci s Prahou 1 považuje za to nejlepší možné řešení.

Michaela Vetešková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme