Praha jako místo pro život - to je téma diskuzí festivalu reSITE

Ode dneška budou diskutovat a možná se i hádat urbanisté, architekti, zástupci magistrátu a nevládních organizací, stejně jako i samotní Pražané o tom, zda je Praha městem pro život. Začíná festival reSITE, který mohou zájemci sledovat osobně na piazzettě Národního divadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha Bubeneč, Dejvice, Hradčany | Foto: Tomáš Vodňanský

Design, to je i architektura města. A čím více lidí na této tváři pracuje, tím lépe.

Festival reSITE chce tedy poradit, jak se podílet na územním plánování a využití veřejných prostranství.

Své zkušenosti nabídne třeba urbanistka Janette Sadik-Kahn, díky níž vyrostlo v New Yorku za pouhé dva roky na 400 kilometrů cyklostezek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program festivalu reSITE přibližuje reportér ČRo David Šťáshlavský

„Dva dny bude konference, která je jedna z největších, která tady byla uspořádána. Zúčastní se jí významní světoví architekti. Na závěr té konference budou v pátek odpoledne vyhlášeny výsledky soutěže,“ přibližuje program festivalu spolupořadatelka festivalu Regina Loukotová.

Týmy architektů a stavitelů, přihlášené v této soutěži, měly navrhnout nové řešení vltavských nábřeží.

„Myslíme si, že jsou svým způsobem zanedbaná a velice málo využívaná zejména v historickém jádru,“ dodává Regina Loukotová.

Návštěvník může nejen sledovat výsledky soutěžního klání, ale účastnit se veřejných besed o tom, co se mu v Praze líbí a nelíbí, přímo na piazzatě Národního divadla, kde organizátoři nafouknou obří Balerínu Rosy, tedy tři mobilní průhledné bubliny pro celkem 150 návštěvníků.

David Šťáhlavský, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme