Pražská galerie dala prostor veřejnosti. Lidé přinesli přes tisíc obrazů

Pražské Centrum současného umění DOX připravilo výstavu obrazů, které malovali malíři-laici z řad široké veřejnosti. Lidé do galerie přinesli celkem 1130 děl, autoři těch nejlepších dostanou možnost uspořádat vlastní výstavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled do výstavy Milada Poliánová / Malba na divoko | Foto: Galerie moderního umění v Roudnici

Cílem prvního takzvaného Salonu umění s podtitulem Malba je stírání rozdílů mezi výtvarníky laiky a profesionály. Proto galerie nabídla možnost vystavit svůj obraz komukoli. V uplynulých třech týdnech přinesli lidé 1130 obrazů.

„Máme pocit, že lidé v Česku mají pořád představu, že když jdete do galerie, tak je to něco mírně intelektuálního, ne úplně pro každého. My chceme dokázat, že to tak není,“ vysvětluje koordinátorka projektu Michaela Šilpochová

Projekt je podle ní zároveň příležitostí zjistit, co lidi zajímá, jaká témata si vybírají ke ztvárnění či jakou technikou malují.

Autoři nejlepších děl mají dokonce šanci mít budoucnu v DOXu svou vlastní výstavu. „Veřejnost bude hlasovat třeba o třech nejlepších dílech a pak budeme mít odbornou porotu, která si vybere svá tři nejlepší díla. Vítězům v obou kategoriích nabídneme samostatnou malou výstavu,“ řekl ředitel galerie Leoš Válka.

Zuzana Filípková, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme