Pražská muzejní noc oslaví 10. výročí v náhradním termínu a přinese i novinky

V podvečer mají lidé možnost navštívit pražská muzea a galerie v netradičním čase. S úderem 19. hodiny totiž začíná Pražská muzejní noc. Akci, která měla být už v červenci, musel magistrát zrušit kvůli povodním. Ale i náhradní termín má rozhodně co nabídnout. Třicet osm muzeí a galerií zpřístupní pro návštěvníky téměř 60 objektů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

X. Pražská muzejní noc | Foto: Pražská muzejní noc

„Letos se zapojuje celkem šest nováčků, kteří zase o něco zpestří ten nabízený program. Je to například knihovna Václava Havla, kino Ponrepo Národního filmového archívu, Výtopna Zlíchov, galerie Emílie Paličkové, Fakulta architektury ČVUT V Praze nebo Muzeum Karla Zemana. Pávě Muzeum Karla Zemana připravilo zajímavý doprovodný program včetně videomapingu na budovu,“ říká koordinátorka Pražské muzejní noci Ivana Havlíková.

Dopravní podnik i letos zajistí spojení na muzejní noc zdarma.

„Dopravní podnik již tradičně vypraví 10 zvláštních bezplatných autobusových linek s bezbariérovým přístupem, které v čase od půl sedmé až do čtvrt na dvě odvezou návštěvníky k vybraným kulturním objektům. Také bude posílen provoz tramvajové dopravy a prodlouží se o hodinu provoz metra,“ popisuje Aneta Řehková z pražského dopravního podniku.

Kromě exponátů se však v rámci muzejní noci můžeme těšit i na netradiční program.

„Pro pražskou muzejní noc je typické to, že ukazuje muzea v trošku jiném světle. Ukazuje exponáty a vystavované předměty v jiné souvislosti. Takže je úplně běžné, že se výstavní sály promění v divadelní jeviště, koncertní sály. Budou také nejrůznější workshopy, ale také ty klasické komentované prohlídky, nejrůznější putování, například indiánskou stezkou, taneční minikurz chystá nová budova Národního muzea,“ dodává koordinátorka akce Ivana Havlíková.

Bohatý program čeká i na děti, pro než je připraveno množství soutěží, her a úkolů.

Martina Kociánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme