Pražské Quadriennale je labyrintem plným umění a zábavy

Živá výstava plná umění a nevšedních zážitků stojí přímo v centru Prahy. V rámci Pražského Quadriennale vyrostlo na piazzettě Národního divadla 30 boxů, kde návštěvníci uvidí například zpívající sochy, výtvarné dílo ze svatebních šatů nebo se mohou zapojit do lekcí tance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstava Intersekce: Intimita a spektákl nabízí zážitky v oblasti současného divadla a umění. | Zdroj: ČTK

Projekt Intersekce:Intimita a spektákl nabízí nejen drobné taneční a divadelní představení, výtvarné instalace nebo světelný a zvukový design, ale především intenzivní zážitky, které spolu s umělci nebo přímo v instalacích umístěných v boxech návštěvníci zažijí. Celá myšlenka se opírá o téma letošního ročníku Pražského Quadriennale, kterým je scénografie a divadelní prostory.

„Tento projekt právě poukazuje na to, že divadelní prostor má velice širokou škálu forem a tady na piazzettě zažijete 30 krabic. Je to forma divadelního prostoru, je to trošku takový vtip, jak udělat ideálně prostor pro umění nebo divadelní zážitek,“ vysvětluje umělecká ředitelka Pražského Quadriennale a kurátorka této živé výstavy Sodja Lotker.

Přehrát

00:00 / 00:00

DRž ORž PQ Boxy.mp3

Návštěvníci se tu seznámí zábavnou formou s tvorbou světově významných scénografů a výtvarníků.

Z každého boxu si návštěvníci odnesou úplně jiný zážitek. Někde se mohou přiučit tanci, jinde je umělec několik minut jen objímá nebo si mohou v improvizovaném vídeňském Paulově butiku vyzkoušet různé uniformy a další šatstvo, které zaručeně ve svém běžném šatníku nemají.

Zajímavý je box číslo 6, který vytvořil dramatik a designér Brett Bailey. Lidé se dostanou do labyrintu, kde je naprostá tma. U vstupu jsou požádáni, aby si zuli boty.

„Mám rád intimní publikum. Za poslední roky jsem dělal představení ne pro stovky lidí, ale třeba jen pro třicet. V tomto případě jsem vytvořil prostor, kde může být pouze jeden divák. Jde totiž o velmi intimní zážitek pro toho, kdo moji práci navštíví,“ dodává Brett Bailey.

Živá výstava na piazzettě Národního divadla je skutečný zážitek pro toho, kdo je jen trochu otevřený umění a dobrodružství. V labyrintu 30 boxů nechybí ani bar, noční kino, terasy a odpočinkové zóny. Výstava je otevřena do 26. června.

Zuzana Filípková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme