Pražský Mánes je v havarijním stavu. Oprava se odkládá

Havarijní stav přední pražské galerie Mánes začali řešit památkáři. Její rekonstrukce měla začít původně v červnu, pak tento měsíc. Majitel objektu, Nadace českého výtvarného umění, se ale nedohodl se sponzory a opravy odsouvá znovu, a to skoro o půl roku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstavní síň Mánes

Výstavní síň Mánes | Foto: Filip Jandourek

Jde o třetí a poslední fázi opravy, která měla skončit v roce 2013. Už před lety byly opraveny základy stavby i fasáda věže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Michaely Veteškové o rekonstrukci pražského Mánesu

Oprava hlavních prostor měla stát sto milionů korun. Majitel se ale nedohodl na podmínkách se sponzory, kteří podle předsedy Nadace českého výtvarného umění Martina Pavaly chtěli ovládnout celou společnost pro své zájmy.

Podle památkářů pražského magistrátu jde o kulturní památku, které rozhodně současný stav nesvědčí. Začali se o kondici funkcionalistické stavby zajímat s tím, že mohou majiteli udělit několikamilionovou pokutu kvůli zanedbání péče.

Mánes je jeden z mála prostorů, který se dá komerčně pronajmout na velké výstavy. Tu poslední s názvem PLAY vidělo 110 tisíc lidí.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme