Rok růže na Pražském hradě připomene význam Rožmberků

Rozsáhlé kulturní dílo rodu Rožmberků připomene velká výstava s názvem Rok růže, která začíná v Rožmberském paláci na Pražském hradě. Její otevření je předznamenáním takzvaného Rožmberského roku 2011, který hlavně v jižních Čechách připomene během celého příštího roku tento slavný šlechtický rod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Erby Petra Voka z Rožmberka a jeho ženy Kateřiny z Ludanic

V roce 2011 uplyne 400 let od smrti posledního Rožmberka Petra Voka. Přes tři století zastávali Rožmberkové nejvyšší posty na dvorech českých králů.

Jihočeský kraj připravil v Praze k této příležitosti interaktivní výstavu. Tamní hejtman Jiří Zimola k expozici říká: „Návštěvníky bude vítat Petr Vok, audioformou si budou moci poslechnout dobovou hudbu, budou si moci vyzkoušet dobové oblečení.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Petry Kuchtové

Zájemci mohou navíc zvážit nabídku tematického výletu na jih Čech, kterou jim vstup na pražskou výstavu umožní. K mání bude speciální pamětní mince, která poslouží jako vstupenka na památky spjaté s Rožmberky v jižních Čechách.

Pavla Kuchtová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme