Sbírky UMPRUM se kvůli rekonstrukci muzea přesunou do Obecního domu

Uměleckoprůmyslové museum Praha se kvůli rekonstrukci v nejbližší době na tři roky uzavře. Lidé ale o výstavy vzácných sbírek nepřijdou. Vzácnou kolekci secesního umění vystaví Obecní dům Praha. Dnes by o tom měli oba výstavní domy uzavřít dohodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uměleckoprůmyslové museum v Praze | Foto: Filip Jandourek

„No a pak nastoupí asi nejspíš tříleté období, kdy výstavní sály budou zaplněny užitým uměním konce 19. a počátku 20. století,“ prozradil šéf Obecního domu Vlastimil Ježek Radiožurnálu už loni na podzim.

Uměleckoprůmyslovému museu Praha nabídl, aby secesní skvosty vystavilo v budově, která je také secesní, právě kvůli plánované rekonstrukci.

Oba výstavní domy o tom jednají už od léta a právě dnes by měly své námluvy stvrdit podpisem smlouvy. Šéfka UMPRUM muzea Helena Koenigsmarková z toho má radost.

„Sama architektura už je jeden exponát a my bychom to doplnili tím, co my máme ve sbírkách,“ řekla.

Sbírky Uměleckoprůmyslového musea se začnou balit v nejbližších dnech a koncem roku by se secesní část měla objevit na výstavě v Obecním domě. Kolekce kubismu má namířeno do Domu u Černé Matky Boží, kde vznikne Muzeum kubismu.

Michaela Vetešková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme