Senioři z Onšova fotografují české celebrity. Výstava zamíří i za hranice

Důchodci z Onšova fotí české celebrity, které jim za fotky nabízejí mnoho. Vědí totiž, že peníze z výtěžku půjdou na invalidní vozík do domova a hlavně se jim jejich nadšení neskutečně líbí. Na jedno z dalších focení už se těší například herci Vinohradského divadla. Pak se výstava objeví nejen v Česku, ale i za hranicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důchodci z Onšova fotí české celebrity

Důchodci z Onšova fotí české celebrity | Foto: Olga Štrejbarová

“Já jsem tam šla a říkala jsem, můžu vás vyfotit? On se mnou hovořil a to všechno...“ Jiřinka fotila pana Kukuru.

„Já jsem fotila pana Bolka Polívku. Ono záleží tady na tom vedení, víte. Nám zbývá na stará kolena ležet na kavalci - nebo něco dělat. Já jsem tady strašně šťastná, já nejsem doma tam, kde jsem se narodila, já jsem doma tady,“ doplňuje kamarádku Jiřinku paní Jarka.

V domově je už pět let. Začíná hodina s fotografem Ondřejem Citerou.

Přehrát

00:00 / 00:00

S mikrofonem mezi fotografující seniory zavítala Olga Štrejbarová

Začínajících fotografů je v onšovském domově důchodců více, přesto jsou všichni z focení celebrit a nápadu samého nadšení, stejně jako profesionální fotograf a učitel Citera:

„Ono to bude veselé a bude to možná vyžadovat trochu trpělivosti, předpokládám. Na to jsem připravený.“

Ředitel domova v Onšově Václav Jaroš má nemalé plány. Peníze, které fotky vydělají, půjdou na koupi invalidního vozíku do domova. Například Bolek Polívka prý už nabídl za svou fotku několik tisíc korun.

„Každý z nás je celebrita, všichni jsme originál a všichni jsme výjimeční. Ať je to Karel Gott nebo paní Nováková. Všichni máme být hrdí na to, kdo jsme a co děláme. Ty lidi se u toho něco přiučí, jejich ego jde strašně nahoru,“ říká Jaroš.

Výstava, která se objeví v Čechách, ale i na Slovensku nebo Rakousku a Holandsku, bude hotová do konce června.


Zvětšit mapu

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme