Tepláky a gumáky Alice Nikitinové ve Vídni

Alice Nikitinová, česká umělkyně ukrajinského původu, o které jste v našem vysílání mohli slyšet v souvislosti s výstavou Start-up, má v současné době samostatnou výstavu ve Vídni. Na vernisáž si do Vídně zajela i naše redaktorka Barbora Sedláčková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alice Nikitinová: Tři popelnice, 2009, kombinovaná technika | Foto: ghmp.cz

Alice Nikitinová, letos nominovaná na Cenu Jinřicha Chalupeckého, měla na jaře samostatnou výstavu v Galerii hlavního města Prahy a její Tepláky a gumáky společně s dalšími obrazy jsou v současné době k vidění v galerii Strabag ve Vídni, která je součástí sídla stejnojmenné firmy.
Strabag každoročně pořádá uměleckou soutěž, do jejíhož finále byly vybrány obrazy Nikitinové, a díky tomu může ve Vídni vystavovat.
Poslechněte si rozhovor s Alicí Nikitinovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tepláky a gumáky Alice Nikitinové ve Vídni


Firma Strabag podporuje současné umělce nejen možností vystavit své práce, finalisté obdrží finanční obnos a nabídku rezidentury v sídle Strabagu. Alice Nikitinová není jedinou Češkou, která se za dobu trvání soutěže dostala do finále. V loňském roce ji vyhrál Jan Šerých. Letos je vítězem pro změnu slovenský umělec Jan Vasilko.

Strabag je mezinárodní soutěž s letitou tradicí, do roku 2009 byla ale určena jen malířům a kreslířům do 40 let z Rakouska. Od roku 2011 je ale rozšířena i o Maďarsko, Slovensko a Českou republiku. Všichni finalisté soutěže jsou zastoupeni ve sbírce Strabag, kde můžete vidět i obrazy známého umělce Hermana Nitsche. A kde je možné všechny obrazy vidět?

Alice Nikitinová: Malíř (2006, kombinovaná technika) | Foto: Galerie hlavního města Prahy

POSLECHNĚTE SI TAKÉ: Rozhovor s Alicí Nikitinovou z Odpolední session z 22. března

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Alicí Nikitinovou o výstavě Tepláky a gumáky

Pokud budete ve Vídni, ať už na výstavě Basquiata, Haringa, Fridy či Picassa, určitě se zajeďte podívat do sídla firmy Strabag, kde visí až do 1. října unikátní, konkrétně „abstraktní a velkolepě“ minimalistická malba pozoruhodné umělkyně Alice Nikitinové.

Více informací naleznete na www.strabag-kunstforum.at.

Barbora Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme