Umělci v Beskydech soutěží o nejlepší ledovou sochu

Ledové a sněhové sochy začínají vyrůstat na Pustevnách v Beskydech. Dnes tam zahájili práce výtvarníci ze střední a východní Evropy při 14. mezinárodním sympoziu, které má příznačný název Sněhové království.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obří ledová koule u Milovic

Obří ledová koule u Milovic | Foto: Městský úřad Milovice

Díky nadmořské výšce připomínají Pustevny – na rozdíl od zbytku Zlínského kraje – skutečně sněhové království. Jako první dorazili tuzemští sochaři.

„Loni jsme dělali paní Radegastovou v naději, tak letos to také bude pokračování Radegast junior,“ představuje své dílo Igor Kalina, který letos přivedl i kolegu Daniela Talaveru.

„Mám to zhruba v hlavě, ale teď se musím seznámit trochu s materiálem a zjisti, co z něj budu schopen udělat. Nějakou představu mám,“ říká výtvarník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Romana Vernera o soutěži Sněhové království ve Večerním Radiožurnálu.mp3

V obřím stanu mezi stovkami ledových kvádrů se svižně otáčejí David Kubec a Jakub Šimek z Českých Budějovic. Podle svých slov vytvoří Dona Quijota de la Manchu vysokého asi 2,5 metru.

Organizátorka sympozia Dagmar Hrabalová připomíná, že na Pustevny museli navézt tuny materiálu. Jen ledových kvádříků připravili přes dvě stovky.

„Poslední tři čtyři roky převažují ledové sochy. Bude osm ledových soch a tři sněhové venku, co se týká sochařské soutěže, a potom přibude další víkend šest malých sněhových dětských,“ vysvětluje Dagmar Hrabalová.

Vítěze profesionální části sympozia se dozvíme tuto neděli po čtrnácté hodině.

Eva Presová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme