V Brně se připojí ke globální Art´s Birthday párty

Český rozhlas a jihomoravská metropole Brno se připojují ke globálním oslavám narozenin umění. Narozeninová party rozezní tentokrát prostory Domu umění města Brna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Art´s Birthday 2012

Tradici narozenin umění založil v 60. letech minulého století jeden z členů uměleckého hnutí fluxus.

„Ta tradice se v podstatě snaží napojovat na výrok jednoho z umělců hnutí fluxus, který tehdy prohlásil, že umění se zrodilo před miliónem let, když pravěký umělec vhodil suchou houbu do nádoby s vodou,“ říká jeden z organizátorů české části oslav Michal Rataj s tím, že umění tak slaví 1 000 049. narozeniny.

Přehrát

00:00 / 00:00

O globální Art´s Birthday párty informuje Eva Rajlichová

„Cílem ale bylo pokusit se každoročně svést po celém světě dohromady umělce, kteří budou přinášet umění dárky, vezmou do rukou dostupné technologie k tomu, aby se tyto narozeninové párty v globálním měřítku propojily.“

Slavit se bude v Domě umění města Brna. Na programu je třeba vystoupení rakouského elektroakustického tria Schrack nebo slovenského ansámblu Frutti di mare.

Celý večer bude přenášet Český rozhlas 3 Vltava a také Radio Wave.

Přehrát

00:00 / 00:00

O večerní narozeninové party mluvil na Radiožurnálu hudební režisér Michal Rataj

Na vlnách Radia Wawe i na Vltavě to budou dva úplně nezávislé paralelní programy. My sice vysíláme živý přenos z Brna, ten ale bude na obou stanicích doplněn sérií živých satelitních přenosů ze všech dalších narozeninových party, které se odehrávají prakticky po celé Evropě a někde i v zámoří,“ doplňuje Rataj.

Igor Maňour, Eva Rajlichová, Nikola Bojčev, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme