V kutnohorské galerie 'uvidí' umění i nevidomí

Na dnešek připadá Mezinárodní den nevidomých. Galerie Středočeského kraje ve svých expozicích v Kutné Hoře připravila při této příležitosti speciální program určený především návštěvníkům s poruchou zraku. Třeba Jana Zrzavého si zde půjde doslova osahat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Gallery Cyrany se představují umělci, kteří měli bližší vztah k východním Čechám, například Josef Čapek nebo Jan Zrzavý | Foto: Vlastík Novák

Po celý den bude pro návštěvníky někdejší jezuitské koleje připravena komentovaná přednáška ke sbírce 1,2,3. Jedná se o díla Jana Zrzavého, Jindřicha Štýrského, nebo Mikuláše Medka.

Některé obrazy bude možné i pro nevidomé blíže poznat, zejména díky hmatu. „Tím, že byla vytvořena grafická matrice díla a potom přetištěná do plastu, tak si může každý dílo osahat,“ vysvětlil Ondřej Horák z lektorského centra galerie.

Kromě obrazů najdou návštěvníci na výstavě i sochy ponořené do tmy. Speciální akce začíná v Kutnohorské galerii hodinu před polednem a lidé s poruchou zraku mají vstup po celý den zdarma.

Michal Trnka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme