V Londýně draží portrét Picassovy milenky. Aukce může vynést až 100 milionů liber

Londýnský aukční dům Sotheby's bude dražit nejlepší díla surrealismu a impresionismu. Aukci korunuje monumentální Picassův portrét jeho milenky Marie Therése Walterové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obraz s názvem Femme assise pres d'une fenetre, potrét Marie Therése Walterové, je datován rokem 1932. | Zdroj: Reuters

Ani dopolední část aukce není nezajímavá. Draží se na ní portréty od Salvadora Dalího.

Obraz Sedící žena u okna od Pabla Picassa se draží večer. Rozměrný portrét jeho milenky Marie Therése Walterové by mohl síni vynést rekordní výdělek. V roce 2010 se v New Yorku jiný Picassův obraz se stejnou modelkou prodal za 106,5 milionu dolarů.

Odborníci odhadují cenu nabízeného Picassova obrazu na 25 až 35 milionů liber. Podle šéfredaktora časopisu Art+ Antiques Jana Skřivánka není ale vyloučeno, že se Picasso prodá až za trojnásobek jeho odhadované částky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o draženém Picassově obrazu sdělil spolupracovník Českého rozhlasu v Londýně Milan Kocourek

„U Picassa člověk nikdy neví. Odhad vychází z předchozích prodejů, ale je to rozměrný obraz, velice líbivý, krásně barevný. Může se stát, že se sejdou dva umanutí zájemci, kteří cenu vyženou hodně vysoko,“ vysvětluje Skřivánek.

Dnešní dražba je součástí série aukcí, které zahajují letošní sezonu. Aukční domy v nich nabízejí ta nejlepší a nejdražší díla, která jsou v dané kategorii na trhu.

Milan Kocourek, Silvie Třeslínová, Kateřina Kozmová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme