V Londýně se draží obrazy ze sbírky Elizabeth Taylorové

Aukční síň Christie‘s draží další část pozůstalosti po legendární herečce Elizabeth Taylorové. Po špercích a filmových předmětech tentokrát sbírku moderního umění, která obsahuje díla od největších tvůrců 19. a 20 století jako byli Degas, Renoir či Picasso.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elizabeth Taylorová ve filmu Kleopatra | Foto: 20th Century Fox

Elizabeth Taylorovou proslavila, kromě jejích hereckých rolí, hlavně láska ke šperkům, mužům i ke smaženým kuřatům. Teď je v Londýně k mání její další vášeň, ta pro umění. Ve sbírce moderního umění, kterou Taylorová během svého života shromáždila, nechybí ani Van Goghova podzimní krajina - Pohled na psychiatrický ústav a na kapli v Saint-Rémy.

Právě toto dílo, které filmové Cleopatře koupil její otec obchodník s uměním, by podle aukční síně Christie‘ mohlo přinést víc než 200 milionů korun. Část výtěžku z aukce bude věnovaná nadaci, která pomáhá nemocným s AIDS, a kterou Liz Taylorová založila zhruba před dvaceti lety.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme