V Olomouci začíná výstava Kuky se vrací

V Olomouci si dnes poprvé v Česku můžete sednout do Hergotmobilu. Zvětšená replika auta ze Svěrákova filmu 'Kuky se vrací' je ode dneška k dispozici všem návštěvníkům stejnojmenné výstavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuky se vrací | Foto: MFF KV

Největším lákadlem výstavy je určitě automobil, kterým ve filmu cestoval Kuky s Hergotem. Olomoucká replika je velká jako skutečné auto a tak se do ní pohodlně vejdou dva návštěvníci. Za zády jim přitom na plátně běží filmová krajina.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Olomouci začíná výstava na motivy filmu Kuky se vrací, informuje Radka Kvasničková

Pracovníci muzea vyráběli kopii dva měsíce. Auto je celé ze dřeva, což byste na první pohled určitě nepoznali. Vypadá totiž velmi staře a rezavě.

Tohoto efektu výtvarníci docílili pomocí kytu, barev a - to byste asi neuhádli - také kávové sedliny. Kukyho můžete také vidět i slyšet v jedné z nainstalovaných scén.

"To je ukázka z toho filmu. Je to uděláno tak, že je tam několik proslovů Kukyho a když k tomu dají děti ucho, tak on mluví," říká ředitel muzea Břetislav Holásek.

Muzeum výstavu připravuje společně s dalšími organizacemi, které se podílejí na jejím ekologickém námětu. Otevřena bude do 31. července

Radka Kvasničková, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme