V olomouckém Muzeu umění chtějí přilákat návštěvníky prohlídkami na přání

Prohlídka výstavy jako jukebox? To není vtip. V olomouckém Muzeu umění dnes vyzkouší zcela nový typ komentovaných prohlídek na přání. A pokud se osvědčí, budou právě takové prohlídky organizovat pro návštěvníky častěji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum umění Olomouc | Foto: Jan Jeništa


V olomouckém Muzeu umění se rozhodli vsadit na přání samotných návštěvníků a přilákat tak do muzea více lidí a udělat komentované prohlídky zajímavější a pestřejší.

Dnes od půl páté si mohou lidé vybrat z bezmála 200 exponátů výstavy ‚Spojeni křížem‘ ty, o kterých by se rádi dozvěděli něco více.

„Klasické prohlídky nebývají vždy navštěvovány podle našeho přání, proto jsme si řekli, že vyjdeme návštěvníkům v tom, že si sami budou na výstavě moci vybrat exponáty, o kterých budou chtít podat od kurátora nějakou informaci. Návštěvníci to mohou aktivně ovlivnit,“ vysvětluje lektor Marek Šobáň.

Prohlídkový jukebox doplní i zážitkový program. Podrobnosti o něm si organizátoři zatím nechávají pro sebe. Účastníky totiž chtějí překvapit.

Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme