V Paříži končí módní přehlídky. První polovina roku bude ve znamení bílé a černé

Paříž byla tento týden ve znamení módy. Modelky, stejně průsvitné jako v minulém roce, předváděly kolekce na jaro a léto 2013. A co se bude nosit? Možná nic z toho, co bylo v Paříži k vidění, přece jen řada modelů byla poněkud extravagantnější. Ale vcelku platí, že letos sází tvůrci hlavně na kvalitní materiál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Módní přehlídka návrháře Rada Houraniho | Zdroj: Reuters

Fantazie módních tvůrců nezná hranic. Jean - Paul Gaultier ukázal kolekci, která tak trochu připomínala filmový Hollywood. K vidění byly šaty s dlouhými závoji, kontrastními barvami a různými výšivkami. Ostatně název jednoho z modelů ‚Bengálská noc‘ mluví za vše.

Někteří tvůrci šli s dobou. Například Libanonec Elie Saab představil jednoduché večerní šaty s úzkými živůtky, které výrazně připomínaly styl Grace Kellyové, o níž se v těchto dnech mluví především v souvislosti s jejím životopisným filmem, který knížecí rodina kritizuje.

Podle mnohých byl vrcholem úvod týdne. „Byli jsme svědky konfrontace mezi velkými luxusními domy a málo známými tvůrci, kteří přinesli do tohoto klání jistou svěžest. Vrcholem byla přehlídka značky Dior a především kolekce RafaSimonse, který se nechal inspirovat zahradou Christiana Diora v Granville. Simons jak známo nahradil skandály zmítaného Johna Galliana,“ říká specialistka na módu, šéfredaktorka časopisu Marie Claire Marie NoelDemay.

Celkově lze říci, že z barev budou na jaře a v létě dominovat krémově bílá v kombinaci s černou a nebo dokonce pouze černá.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme