Veletrh Paris Photo oslaví krásy střední Evropy včetně Prahy

V Paříži dnes začal prestižní veletrh fotografie Paris Photo 2010. Letošní ročník nabízí návštěvníkům možnost objevit střední Evropu. Výraznou prezentaci přichystala i Česká republika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž - skleněná pyramida, Louvre | Foto: Paris Tourist Office, David Lefranc

Střední Evropa je tento rok hlavním tématem veletrhu. Tuto oblast zvolili organizátoři Paris Photo také proto, že od počátku 20. století se města jako Bratislava, Budapešť, Praha, Lublaň a Varšava stala domovem nových intelektuálních trendů, ale i nových fotografických vizí. Na české účastí se výrazně podílelo pařížské České centrum a pražský magistrát.

Návštěvníky čeká bohatý program výstav, setkání s umělci, přednášky a soutěže, které mají objevit nové talenty. Historii české fotografie reprezentují snímky Františka Drtikola, Jaromíra Funkeho, Jaroslav Rösslera a dalších fotografů zvučných jmen.

Veletrh Paris Photo, který se koná ve slavné galerii Louvre, se každý rok zaměřuje na jinou zemi nebo region. V minulých letech to bylo například Španělsko nebo Skandinávie.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme