Vše za 39. Designér Velčovský vystavuje v Moravské galerii v Brně

Porcelánové vázy ve tvaru holínek nebo třeba dětská přáníčka rodičům, nejen takové předměty jsou ode dneška k vidění na výstavě designéra Maxima Velčovského v Moravské galerii v Brně. Výstava je ohlédnutím za tvorbou letos čtyřicetiletého umělce, na což odkazuje i její název „Vše za 39“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vše za 39. Výstava designéra Maxima Velčovského v Moravské galerii v Brně. Na snímku vázy ve tvaru holínek | Zdroj: ČTK

Výstava zahrnuje rané práce i současné projekty. Návštěvníci tak uvidí dětská přáníčka rodičům nebo kresby ze základní školy, stejně jako zralé práce – například porcelánové holínky.

„Všechny možné projekty, které jsem dělal, zde budou představené v jedné linii ve formě takového lidového výprodeje Vše za 39, což vlastně ohraničuje můj věk – takže vlastně taková pseudobilanční výstava,“ poznamenal Velčovský.

Každý objekt na výstavě má podle něj svůj vlastní příběh.

„Mohl bych mluvit o vázách ze sněhu, kdy jsem čekal na sníh, až spadne z nebe, abych mohl tu vázu postavit, což byla reakce na určitou regionalitu designu a určitý božský princip vytváření něčeho, kdy vám spadne materiál z nebe. Vy vlastně čekáte, až nastane ta doba, a pak vyrazíte tu věc udělat,“ uvedl Velčovský.

Výstava, která se koná v přízemí Uměleckoprůmyslového muzea, je přístupná vždy od středy do neděle. Naplánovaná je do 22. května.

Vše za 39. Výstava designéra Maxima Velčovského v Moravské galerii v Brně. Na snímku porcelánový Lenin | Foto: ČTK

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme