Výstava obrázků výtvarnice Emmy Srncové se pro úspěch prodlužuje

Výstava výtvarnice Emmy Srncové na průhonickém zámku je pro velký úspěch prodloužena do konce září. Návštěvníci si mohou prohlédnout celkem 80 obrázků od nejstarších až po ty úplně čerstvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Průhonice | Foto: Jana Balounová

„Ve všední den byla návštěvnost kolem padesáti lidí, teď se počet zvýšil. Asi proto, že si lidé mysleli, že už výstava končí a nevěděli, že se prodloužila,“ říká o průměrné návštěvnosti paní u vstupu do výstavních prostor průhonického zámku.

Nejen barvy zaujmou. Výtvarnice Emma Srncová sází i na svůj vtip, se kterým se jí daří dotvořit v názvech obrázků to, co by třeba návštěvník ze svého pohledu nemusel postřehnout.

„Ohromně nápadité, krásné, opravdu hezké, takové optimisticky naladěné. Jsem překvapena. Měla jsem strach, že už to prošvihneme, ale zjistili jsme, že je to prodloužené. Jsme rádi, že jsme tady,“ říkají o výstavě návštěvníci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na výstavě Emmy Srncové na průhonickém zámku natáčela redaktorka Jitka Štichauerová

Výstava je skutečně prodloužena, takže prohlédnout si na 80 obrazů Emmy Srncové od nejstarších až po ty úplně čerstvé, mohou návštěvníci ještě do konce září. A zároveň si mohou i vybrat dárek pro sebe nebo své blízké.

„Výstava byla krásná. Bylo chmurné počasí a když jsme vycházeli z výstavy, tak jsme byli všichni radostní a potěšení. Zjistila jsem, že se člověk ještě může umět radovat,“ říká jedna z návštěvnic, která si přišla pro litografii přímo do malířčina ateliéru.

Vytvořit muzeum úsměvů byl velký sen Emmy Srncové. Zvonek s návštěvníky se ozývá každou chvíli a paní Emma trpělivě podepisuje vybrané obrázky a přidává věnování i s úsměvem. Kromě podepisování stačí ještě telefonovat a už přicházejí další návštěvníci.

„Myslím, že to dopadlo úžasně. Že se mi opravdu podařilo vytvořit muzeum úsměvů, ještě je to na krásném zámku, na kterém si připadám jako princezna. Lidi se jenom usmívají, volají mi, chodí pro obrázky a dělá mi to velkou radost,“dodává výtvarnice Emma Srncová.

Jitka Štichauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme