World Press Photo vyhrál snímek migranta s dítětem. Uspělo i foto s Bankem

Letošní World Press Photo vyhrál snímek s migrační tématikou. Zachycuje muže, který se na srbsko-maďarské hranici snaží pronést kojence skrz bariéru z ostnatého drátu. Pro české publikum bude asi zvlášť zajímavá i nejlepší fotografie ze sportovní kategorie. Zachycuje totiž rok starý pád lyžaře Ondřeje Banka na sjezdovce v Beaver Creeku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězný snímek World Press Photo zachycuje migranta s dítětem na srbsko-maďarské hranici | Foto: Warren Richardson | Zdroj: ČTK

Vítězný snímek celé soutěže vznikl v maďarském Röszke loni 28. srpna. Jeho autorem je Australan Warren Richardson, fotograf na volné noze pracující ve východní Evropě.

Jak uvádí jeho profil na webu World Press Photo, věnuje se dlouhodobým projektům zaměřeným na člověka či životní prostředí, stejně jako zakázkovému focení pro média či firmy.

Snímek porota vybrala z přibližně 83 tisíc fotografií od téměř 5800 autorů ze 128 zemí světa. Podle předsedy poroty je silný pro svou jednoduchost a symboliku ostnatého drátu.

Kromě fotografie roku se vyhlašovaly i nejlepší snímky v jednotlivých kategoriích. Pro české publikum je zajímavá zejména ta sportovní.

V ní uspěl Rakušan Christian Walgram, který loni 8. února zachytil českého lyžaře Ondřeje Banka na začátku jeho děsivě vyhlížejícího pádu v závodě alpské kombinace na sjezdovce v americkém Beaver Creeku.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme