Začíná výstava oceněných fotografií Czech Press Photo. Patří k nim i snímky fotografa ČRo

19. ročník soutěže českých fotografů Czech Press Photo má dnes na programu předávání cen a zároveň začne i výstava oceněných snímků na Staroměstské radnici v Praze. Fotografií roku se stal snímek Michala Kamaryta, který zachytil příchod Davida Ratha k soudu. Jednu z cen získal i fotograf Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

PORTRÉT – 3. cena FILIP JANDOUREK, Český rozhlas: Ludvík - muž trpící psychickou poruchou, která se projevuje tím, že se pokrývá popelem a vše pálí, únor-březen 2013 | Foto: Filip Jandourek

Filip Jandourek dostal třetí cenu v kategorii Portrét. Jeho snímky doprovázejí také řadu článků na našem webu. Odbornou porotu Czech Press Photo oslovila série jeho fotografií nazvaná Ludvík - muž, který trpí psychickou poruchou, která se projevuje tím, že se pokrývá popelem a vše pálí.

„Je to vlastně takový chlapík, který žije svérázným způsobem života. Už dlouho bydlí sám v rozpadlé ruině baráku, kousek od Nového Bydžova,“ vzpomíná Filip Jandourek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Staroměstské radnici začíná výstava oceněných snímků Czech Press Photo. O téma se zajímala redaktorka Eva Rajlichová

I když většinou fotí barevně, tentokrát vsadil na černobílou fotografii. Povedlo se mu tak vytvořit působivé výtvarné snímky, portrétovaný Ludvík na nich vypadá jako vznešený starozákonní prorok v tajemných kulisách.

„Nejdřív bylo potřeba se s ním trošku seznámit, získat jeho důvěru. Ale on není nějak uzavřený do sebe, takže po chvilce si na mě zvyknul. A pokud jsem cítil, že už toho má třeba dost, tak jsem toho nechal a radši jsem nefotil,“ popisuje Jandourek atmosféru, za níž snímky vznikaly.

Filip Jandourek se profesionálně živí fotografováním asi pět let. Toho, že získal cenu v soutěži Czech Press Photo, si váží.

„Určitě každý fotograf, který posílá fotky do této soutěže, má z ocenění radost. Takže já jsem také rád,“ přiznává.

Výstava všech oceněných prací bude k vidění na Staroměstské radnici až do ledna příštího roku.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme