Zloději vrátili belgickému muzeu vzácný obraz Reného Magritta

Ukradený obraz belgického surrealistického malíře Reného Magritta se vrátil do muzea v Bruselu. Podle belgického tisku dostali zloději za vrácení vzácného obrazu výkupné. Plátno s názvem Olympia znázorňuje akt ženy s lasturou na břiše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum Reného Magritta v Bruselu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Terčem zlodějů se obraz stal před více než dvěma lety. Odnesli ho z domu, kde malíř v první polovině 20. století bydlel.

Zloději se údajně rozhodli dílo sami vrátit, protože bylo příliš známé. Zpráva o jeho krádeži, která obletěla svět, totiž způsobila, že byl i na černém trhu prakticky neprodejný.

Deník De Morgen uvedl, že zloději dostali za obraz výkupné od společnosti, která dílo pojistila. Vyplatila jim prý 75 tisíc eur. Informaci podle dalšího listu De Standaard potvrdily i policejní zdroje.

Kurátor muzea řekl, že se na něj s žádostí o výkupné obrátili sami zloději, ale muzeum nebylo schopné v krátkém čase tak velkou sumu sehnat.

Dodal také, že po dva roky, kdy byl obraz v cizích rukách, se o něj dobře pečovalo. Hodnota díla se odhaduje na 750 tisíc až milion eur.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme