Autor

Lenka Šumová

Znamení: 
Vodnář 

Životní motto: 
Nebát se a nekrást. 

Co dělám v rozhlase: 
Jsem autorkou hlavních ranních hlavních zpráv Právě dnes. Na vysílání Ranního Radiožurnálu se podílím i jako redaktorka. Zároveň jsem také zpravodajkou Českého rozhlasu Sever pro okres Jablonec nad Nisou. 

Před rozhlasem: 
Byla jsem bankovní úřednicí, asistentkou auditora, účetní v cestovní kanceláři i učitelkou v mateřské škole. Nakonec jsem se ale rozhodla pro práci v rádiu. Začala jsem na jednom soukromém pražském a brzy přešla do regionální stanice Českého rozhlasu Regina. Po pár měsících jsem dostala nabídku z Radiožurnálu a jako zaměstnanec jsem tu byla 10 let. Po narození dcery, kdy jsem se odstěhovala do Českého ráje, jsem se dohodla pro externí spolupráci. A taky jsem dokončila magisterské studium masové a sociální komunikace. 

Co mě baví: 
Dobrá společnost, moje motorka, rychlé sjezdovky, skály u nás za zahradou i italské ferraty, čisté moře, kvalitní víno, s láskou připravené jídlo, a pak taky knížky, filmy, muzika a divadlo. 

Co mě nejvíc dostane: 
Vzhledem k tomu, že kvůli ranním zprávám vstávám ve 3.00, je odpověď jednoduchá: možnost pořádně se vyspat. A pak mám taky ráda, když ráno svítá a člověk jede někam na výlet. 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Doufám, že se mi podaří dlouho setrvat ve sladké nevědomosti. 

RSS autora

Články autora

|Lenka Šumová, Simona Bartošová, Pavla Firbacherová |Zprávy z domova

Němcová: Zeman jmenoval 'toxickou' vládu, bez ohledu na vůli poslanců

Prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě vládu Jiřího Rusnoka. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová odešla ještě před slavnostním přípitkem. Řekla, že jí to nepřišlo vhodné, když chce kabinetu vyslovit nedůvěru. Vláda má totiž podle ní svou legitimitu odvíjet právě od dolní komory Parlamentu.

|Lenka Šumová, Renáta Prátová, Vojtěch Kouřímský, Jan Bumba |Zprávy z domova

Policie chce zabavit skoro čtyři miliony z účtu Věcí veřejných

Víc než třicet milionů korun zajistila policie v rámci razie na skupinu lidí, kteří měli při obchodech s pohonnými hmotami krátit daně. Zároveň policie vydala zajišťovací příkaz na 3,9 milionu korun z konta Věcí veřejných. Potvrdil to mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej. Strana podle svých představitelů o postupu policie ví jen z médií, policejní žádost o blokaci peněz potvrdila.