Náš slovník? Hantec, kterým mluvíme v paluši, říkají ocenění KKRD Boys

ROZHOVOR. Jejich blog Brblanina už dávno přesáhl hranice Brna a získal si kultovní status. Anonymní skupina KKRD Boys publikuje peprné texty, pro mimobrněnské čtenáře často těžko srozumitelné, navážející se do jihomoravských politiků, prezidenta Miloše Zemana, ale třeba i do pravicového extremismu. Tento týden získali cenu Magnesia Litera v kategorii Blog roku. Zpravodajský web Českého rozhlasu jim proto položil několik otázek prostřednictvím e-mailu. Odpovědi publikujeme v původním znění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

KKRD Boys při přebírání ceny Magnesia Litera | Foto: zdroj: ČT24

Co říkáte na vítězství v Magnesii Liteře za váš blog? Opravdu jste hned po převzetí ceny utekli?
Co? My jsme nikam neutekli, na Dášu smě tleskali, akorát jsme vzali dráhu o patnáct minut dřív na raut abysme tam byli první, loni smě byli ve Voroněžu na plese a tam v 9 nebylo co chalovat..a tady to bylo v Praze, takže ještě víc nenažrani lidí než v Brnisku.

Je vás opravdu šedesát, jak jste tvrdili při předávání?
Na akci Sto chlapů - tisíc piv se nás schází až osmdesát, ale to je extrém pač sou piva zadax, jinak je to stará parta, nová parta, No work team, borci od Kuby, borci z Ria plus ostatní opice, nějak tak to bude, padesát šedesat kusů. V podstatě všechno co říkáme je pravda, nevíme proč nad tím furt někdo musí kroutit palicou a čut v tým levingston.

Co vlastně znamená název KKRD boys? Jak se čte?
Lidi se z nějakýho důvodu domnívají že to znamená kluci co rádi dročí, ale není to tak. Co to znamená si necháme pro sebe, ale není to žádná velká intelektuální hříčka co by stala za to aby se furt na to někdo vyptával. To máš jak Tonak, to je taky zkrátka Továrna na klobouky, úplná blbost a nikoho to nevzrušuje.

Magnesiu Literu získaly příběh o drsném dospívání v nehostinném světě i román o uprchlících

Číst článek

Proč odmítáte říct, kdo jste? Není to proto, že často se do lidí, o nichž píšete, dost nevybíravě vyjadřujete?
Jako o Haškovi (exhejtman jihomoravského kraje Michal Hašek) s Onderkou (exprimátor Brna Roman Onderka, oba z ČSSD)? To určitě ne. Prostě nemáme potřebu se chlubit tím že písem kravíny do počítača. Anonymita taky určitě přidává na zajímavosti, a koc pak víc vypisujou že by chtěly dročit.

Dostáváte i negativní reakce na vaše texty? Od koho?
Málo. Občas od ňakych koc, ale nic extra.

Mohli byste naznačit, kdo za blogem stojí?
Parta v podstatě normálních třicátníků z Brna, parta je velmi nehomogenní, máme tam právníky a pálený borce co klepou v labině aji tupý agresivní opice, mix kámošů z mladí, ze sportu, z kapel, z hospod, takovej brněnskej myšlenkovej trust.

Jde jen o nadšenecký projekt, nebo o výdělečný byznys? Na stránkách prodáváte i merchandise...
Nějakou krupicu to hodí, ale zas občas něco pisknem na charitu, něco porozdáváme, takže zas žadnej extra vejvar ani opeření.

Odkud čerpáte slovník, kterým píšete?
My takhle normálně mluvíme v paluši. Je to mix hantecu, americké angličtiny a hlášek legend jako jsou Kchorli, jeho děda Danda - děj mu pánbu věčnou slávu- feclej pat nebo Strejda Laťák.

Můžete prozradit, jak vznikla myšlenka dělat takový blog? Inspiroval vás někdo?
Pozor, to není projekt, kterej bysme vymysleli od stolu, je to autentickej deník party, kterej z nejakyho důvodů nabral za pár let velkou základnu fans. Žádná úvodní myšlenka nevznikla, rovnou vznikla fanpage prostřednictvím které jsme informovali původně úzký kruh přátel o to kdo se kde doblil.

Na jaký text jste nejvíce pyšní?
Na kusy kterým se lidé moc nesmějí a nelajkuji. Sto prutů pod jednou střechou, Diktatura spermatu, Pseudopaluše.

Z Brna pochází i blog Prígl, také známý specifickým humorem. Co na kolegy říkáte a proč zrovna z Brna podle vás vzešly tak úspěšné počiny?
Prigl nepochází z Brna ale z Viničních šumic, tzn. z lontu. Je to Brno pohledem loňtáka co sem přišel studovat VŠ a teď se kterej potácí mezi pracákem a brigádama. Baví nás způsob psaní, ale autoři se na náš vkus berou moc vážně, ale každýho věc, když si borci myslí že jsou umělci tak ať..

Mimochodem, co si myslíte o současné "kauze" průvodce hanícího města v okolí Brna?
Blansko a ty ostatní řitě jsou samozřejmě strašně hnusný, v tom je ten průvodce uplně v pořádku. My naopak největší slabinu vidíme v částech, které se zabývají samotným Brnem, to je přesně jak kdyby to psala nějaka opice z Priglu. Ale naštěstí připravujeme vlastního průvodce Brnem, kterej situaci v oblasti brněnských turistických průvodcu zachrání.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme