Olympijská vesnice v Londýně přivítá první sportovce

Do poslední předolympijské fáze vstupují dlouho očekávané hry v Londýně. Do olympijské vesnice si své věci dnes nastěhují první sportovci. Ty čeká útulné prostředí v britském duchu, jen poněkud větších rozměrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijská vesnice | Foto: Jiří Hošek

První sportovci dnes projdou kontrolami při vstupu do olympijské vesnice. Ta je součástí rozlehlého olympijského parku ve východní části Londýna. Olympioniky a jejich doprovod čeká pestrá kulinářská nabídka i nejrůznější formy odpočinku.

Jen do jídelny pro sportovce by se vešlo 880 londýnských dvoupatrových autobusů. Už dnes tam nejspíš do žaludků sklouzne první z 232 tun brambor a 330 tun ovoce a zeleniny.

Sportovci si mohou zajít posedět i do typického anglického pubu. Ten má ovšem jednu „zásadní“ vadu – nepodává se v něm žádný alkohol.

Možnost meditací

Rozjímání se kromě zelených prostranství s malými jezírky nabízí i v multikulturním a multináboženském centru.

Po olympiádě a paralympiádě se z vesnice stane 2800 moderních bytů, které čekají na své soukromé majitele.

Olympijská vesnice | Foto: Jiří Hošek

„Olympijská vesnice nabízí sportovcům absolutně všechny formy legální zábavy,“ poznamenal londýnský starosta Boris Johnson. Kromě tělocvičny, náboženského centra nebo hospůdky nenabízející alkohol, je v plné pohotovosti i olympijská poliklinika.

V její lékárně se kromě jiných přípravků chystají během Her rozdat na 150.000 kondomů. Na první olympioniky se už těší i v kadeřnickém salónu nebo květinářství.

Skutečný svět jinak zůstane pro sportovce oddělený vysokým plotem s ostnatým drátem a kontrolami, na které jsme zvyklí z letištních terminálů.

Londýn otevírá olympijskou polikliniku. Je špičková, avšak sportovci by do ní neradi

Číst článek

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme