Prezident Klaus otevřel Český dům na OH

Jen několik hodin zbývá do zahájení londýnské olympiády. V britské metropoli už prezident Václav Klaus společně s předsedou Českého olympijského výboru Milanem Jiráskem otevřeli Český olympijský dům. Prezident při té příležitosti zavzpomínal na své předchozí návštěvy Londýna a doufá, že se od té současné budou lišit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaus před Českým domem v Londýně | Zdroj: ČTK

„Byl jsem tu nesčetněkrát jako politik, to znamená, že jsem nikdy v Londýně neudělal ani jeden svobodný krok, pokaždé mě jen někam převezli. Doufám, že během těch tří dnů uvidím Londýn z trochu jiného úhlu,“ doufá Václav Klaus, bývalý basketbalista a rekreační tenista.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václava Klause těší, že není na Hrách svázán oficialitami

To se projeví i v Klausově návštěvě sportovišť: „Rád bych stihl kromě zahájení zápas basketbalistek s Čínou. Také trochu střelbu, tenis, plážový volejbal – a uvidíme, co také ukáže doprava v Londýně.“ Centrem všeho kulturního dění by měl být Český dům, který právě Klaus slavnostně otevřel.

„Byl jsem asi na sedmi Zimních olympiádách a tohle je moje první letní. A nápad Českého domu je fanastický,“ uznává někdejší hokejista František Černík a podobné pocity má i olympijský vítěz z Mexika, střelec Jan Kůrka: „Je to velmi milé překvapení pro mě, uvnitř to je nádhera. Veliké jeviště a spousta zajímavostí, na které se opravdu těším.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V olympijském domě bude své hosty hledat Petr Kadeřábek

Na pódiu se střídají významní hosté slavnostního otevření v čele s prezidentem republiky Václavem Klausem. Při procházce Českým domem ale můžete potkat nejen další osobnosti české politiky, českého sportu současnosti i minulosti, ale také obyčejné návštěvníky. Ti se s osobnostmi fotí, klábosí nebo popíjejí u jednoho z několika barů. Český dům během Her rozhodně nebude prázdný.

„Myslím, že to je zajímavá myšlenka, takové výstaviště to je. Pro návštěvníky je to možnost potkat se s lidmi, které běžně ani neuvidí,“ pochvaluje si někdejší deblová vítězka všech tenisových grandslamů a držitelka dvou stříbrných olympijských medailí Helena Suková.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme