Antidopingová laboratoř v Riu má zpět licenci. Může testovat olympijské vzorky

Dopingová laboratoř v Riu de Janeiru znovu získala akreditaci pro antidopingové kontroly při olympijských hrách. Rozhodla o tom Světová antidopingová agentura. Vzorky moči a krve odebrané olympionikům se tak nakonec nebudou muset náročně převážet k testům mimo Brazílii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: ČTK

Sportovní laboratoř měla být jednou z chloub pro olympijské hry. Od roku 2009, kdy Rio de Janeiro uspělo s kandidaturou, do ní brazilská vláda investovala v přepočtu skoro 1,5 miliardy korun.

Letos v červnu, zhruba po roce obnoveného provozu, jí ale světová antidopingová agentura WADA vzala akreditaci. Vedení laboratoře mělo tři týdny na odvolání k arbitráži.

Agentura neuvedla přesné důvody v červnu a ani teď, když laboratoř získala akreditaci zpět, nesdělila, jaké problémy se Brazilcům podařilo napravit. Mezinárodní inspektoři měli mimo jiné kontrolovat přístroje a postupy brazilských laborantů.

David Koubek, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme