Badmintonista Koukal na OH definitvně jede. Čekání na potvrzení bylo nekonečné, říká

Badmintonista Petr Koukal má jisté olympijské Rio. Jeho dodatečné kvalifikování potvrdila Mezinárodní badmintonová federace. Pro českého hráče to bude již třetí olympijská účast v kariéře. Na minulých letních hrách byl Koukal vlajkonošem české výpravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Koukal (v zeleném) během středečního duelu se Švýcarem Bonnym | Foto: Michal Jurman

„Samozřejmě je to potěšující. Po tolika letech hraní badmintonu a po tolika dnech čekání. Na finální potvrzení čekám už 45 dní, od chvíle kdy jsem se oficiálně kvalifikoval, ale potřeboval jsem schválení. Bylo to nekonečně dlouhé, ale o to větší je ta radost,“ neskrýval nadšení Petr Koukal.

Účastnické místo si nejlepší český badmintonista poslední doby vybojoval již na květnovém mistrovství Evropy. Mezinárodní federace ale pak udělila tři divoké karty a Koukal díky svému postavení na žebříčku z nominace vypadl.

„Lhal bych, kdybych řekl, že nejsem vůbec nervózní, ale zároveň to není tak, že bych se každé ráno probouzel stresovaný tím, jestli to vyjde, nebo ne,“ říkal ještě minulý týden Koukal.

Po několika dnech čekání ale dnes český svaz vydal prohlášení, v němž cituje světovou badmintonovou federaci, která potvrzuje Koukalovu dodatečnou kvalifikaci.

„Světová badmintonová federace dnes potvrdila jeho dodatečnou kvalifikaci, a to díky hráčům, kteří hrají dvě disciplíny, a uvolnili tak účastnická místa,“ napsal český svaz.

S tím, že Koukalova nominace je pouze formalitou, počítal i Český olympijský výbor, který třicetiletého badmintonistu zařadil minulý týden do schválené nominace sportovců. Ta tedy zůstává nezměněná. Pod českou vlajkou by mělo za současné situace startovat v Riu 106 sportovců.

Koukal na minulé olympiádě nesl při zahajovacím ceremoniálu národní vlajku a v letošním roce se podílí na výběru nového vlajkonoše.

„Můj kandidát je Radek Štěpánek. Samozřejmě je možné, že ostatní budou mít jiné nápady a třeba dostanou víc hlasů, ale Radek by si to podle mě zasloužil. Nejen tím, že je pořád vynikající tenista s úžasnými výsledky, ale i tím, že motivuje lidi ke sportu a dokáže strhnout fanoušky ke sledování českého tenisu,“ vysvětluje svou nominaci Koukal.

Kromě Petra Koukala bude v badmintonovém turnaji startovat ještě Kristína Gavnholt, která se kvalifikovala již dříve.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme