Bazén plný popela, tma na střelnici. Organizace má mouchy, smál se moderní pětibojař Svoboda

Do brazilského Ria přiletěli až jako poslední z českých sportovců, protože mají své závody až v závěru olympijských her. I za krátkou dobu toho ale moderní pětibojaři leccos zažili, třeba velký požár.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedaleko olympijského závodiště pro horská kola hořelo | Foto: Reuters

„Měli jsme plný bazén popela, takže to nebylo nic moc, ale už je to lepší,“ říká talent českého moderního pětiboje Jan Kuf.

Na potíže nenarazili olympijští reprezentanti jenom v bazénu. I při střeleckém tréninku se dost divili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na moderní pětibojaře během krátkého pobytu v Riu překvapilo hned několik nepříjemných situací

„Tréninkové časy jsme si zabookovali asi měsíc dopředu na hodiny, kdy bude probíhat závod. Poprvé na vrcholné akci totiž bude v noci za umělého osvětlení na ragbyovém stadionu. Vyšli nám vstříc, ale problém byl v tom, že střelnice je jinde a prakticky tam nejsou světla. Asi si tam moc nezastřílíme,“ vypráví trenér moderních pětibojařů Jakub Kučera.

Kuriozity v Riu ale bere česká výprava zatím s humorem. S něčím takovým počítala a dopředu se na to připravovala, a to včetně olympijského vítěze z Londýna Davida Svobody.

„Co se organizace týče, má svoje mouchy, ale zatím nějak funguje. Není to dokonalé, ale byli jsme na to připravení, takže naše očekávání zapříčinila, že se s tím nikdo moc nerozčiluje. Doufám, že už se nic zásadního nestane. Snad už nebude hořet, i když to bylo zajímavé – zaplavali jsme si v ohništi,“ přiznává David Svoboda.

Tvář projektu Radiožurnálu Olympijský rok začne závodit ve čtvrtek. Oproti minulosti ale s některými novinkami.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme