Beran se s olympijskými hrami loučil s úsměvem. Jsem rád, že jsem si to zažil, prohlásil

Kordista Jiří Beran snil o tom, že na olympijských hrách získá medaili. Už jen samotné účasti v Riu de Janieru podřídil poslední rok svého života. Jeho sen se sice rozplynul, ale český šermíř byl i přesto spokojený – cennou zkušenost vítal natolik, že ji označil za nepopsatelnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český šermíř Jiří Beran (vlevo) vypadl z olympijských her v prvním kole | Zdroj: ČTK

Jiří Beran po loňském zranění ani nedoufal, že by se na olympijské hry do Ria vůbec podíval.

„Kvalifikace je doopravdy těžká. Měsíc a půl jsme makali – kluci, co měli mít volno, mi pomáhali – šermovali jsme doma a nikdo za to neměl peníze. Chtěl bych za to všem poděkovat,“ říkal Beran, jenž skončil hned po prvním zápase.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Beran v úvodním duelu s brazilským šermířem Athosem Schwantesem opravil rozhodčí, chtěl ukázat fair play

Vůbec tomu tak ale být nemuselo. Za stavu 3:3 v utkání s domácím Brazilcem Athosem Schwantesem přiznali rozhodčí českému šermíři bod, který mohl být pro další vývoj utkání rozhodující. Jenže Jiří Beran se z planše naklonil k rozhodčím a řekl, že svého soupeře nezasáhl.

„Rozhodčí uznal zásah, ale trefil jsem si vlastní nohu. Kdybych byl Švýcar nebo Ukrajinec, řekl bych, že jsem zásah dal, ale takový já nejsem. Je to fair play, byl to důležitý zásah, ale ne do soupeře,“ přiznal upřímně Beran.

Sudí tak bod Beranovi smazali a čtyřiatřicetiletý rodák z Prahy v dalším průběhu inkasoval zásah a při riskantní snaze o vyrovnání další. Ztrátu už vyrovnat nedokázal a s turnajem se rozloučil. Z olympijského turnaje ale zklamaný neodcházel

„Jsem rád, že jsem to zažil. Člověk tam stojí a může si nandat masku a pustit se do toho na nejkrásnějším turnaji na světě. Každému sportovci z jakéhokoli odvětví bych přál, aby si to vyzkoušel. Ať to dopadne jakkoli, je to nepřenositelná a nepopsatelná zkušenost,“ dodal Beran.

Český šermíř zároveň přiznal, že věří, že jeho krajanům v nejbližších dnech medaile „cinkne“. Na jeho krku se ale třpytit nebude.

Petr Kadeřábek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme