Bojoval pro zesnulého kamaráda a malého syna. Zlatého Krpálka chválil trenér i manželka

Lukáš Krpálek se stal prvním protagonistou seriálu Radiožurnálu Olympijský rok, který získal medaili, a to hned zlatou. Na hrách v Riu de Janieru se stal vůbec prvním českým, potažmo československým judistou, který vyhrál olympijský turnaj. Své vítězství věnoval svému synkovi Antonínovi a zesnulému kamarádovi Alexandru Jurečkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek vzpomínal na zesnulého kamaráda Alexandra Jurečku | Foto: Reuters

Od Her v Londýně toužil judista Lukáš Krpálek získat v Riu de Janeiru cenný kov. Tvrdě pracoval na zlepšení judistických dovedností, síly i psychické odolnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Můj život je poslední rok hrozná pohádka, těšil se zlatý medailista Lukáš Krpálek v Riu v rozhovoru s redaktorem Radiožurnálu Petrem Kadeřábkem

„To byla ta jeho psychická síla. V prvním utkání s Fonsecou se docela zakyselil, bylo mu špatně od žaludku, což je příznak laktátu. Dostal se z toho, a i když měl začátek s Rakovem strašný, rozhýbal se a jeho výkon šel nahoru. S Maretem byl excelentní. Technicky, fyzicky i psychicky ho přejel. A do Gasimova taky bušil neskutečným způsobem. Malá rizika tam byla, ale on je věděl a na konci jednoho využil ve svůj prospěch. Je to šampion,“ popisoval cestu Krpálka za zlatou medailí trenér Petr Lacina.

Že jde správnou cestou, mu potvrzovaly výsledky mezi olympijskými hrami. Získal titul mistra světa i Evropy, vyhrál hned několik turnajů Světového poháru. Snil o tom, že sbírku medailí doplní i o tu olympijskou. A podařilo se.

Zlatý Lukáš Krpálek: Tomuhle dlouho neuvěřím

Číst článek

„Já nevím. Jsem z toho tak hotový… Můj život je poslední rok hrozná pohádka. Ve všem se mi začalo dařit. Mám doma úžasnou rodinu, která na mě čeká. Mám úžasnýho syna, na kterého se hrozně těším. Jsem šťastný, že přivezu medaili malému. Hlavně jsem bojoval pro mého obrovského kamaráda, který už tady bohužel není,“ připomněl ještě udýchaný Krpálek nedávno zesnulého judistu Alexandra Jurečku, který tragicky zahynul loni v září při potápění.

Jeho fotografii měl sebou i ve chvíli, kdy přebíral na tatami zlatou olympijskou medaili. Že se bude Lukáš prát právě pro svého zesnulého kamaráda a také měsíčního synka Toníčka, vyhlašoval už dlouho dopředu.

Dlouho dopředu bylo také jasné, že judisté nepřijedou podpořit svého kamaráda do Ria, ale že budou fandit v 10 tisíc kilometrů vzdálené hale na pražské Folimance.

„Je to úžasný pocit. Jsem na něj hrozně moc pyšná. Doufala jsem v to, že přiveze zlatou medaili, i kdyby ale nic nepřivezl, nic by se nestalo. Já fakt nemůžu mluvit,“ nenacházela slov dojatá manželka olympijského vítěze Eva.

Petr Kadeřábek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme