Bolt má osmé olympijské zlato, s náskokem vyhrál i sprint na 200 metrů

Vrcholem programu třináctého dne olympijských her v Riu bylo finále mužské dvoustovky. Sprinterský fenomén z Jamajky Usain Bolt nenechal své soupeře ani doufat a s náskokem si doběhl pro své osmé olympijské zlato.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt právě získal svou osmou olympijskou medaili | Foto: Reuters

Už od začátku dvousetmetrového sprintu bylo jasné, že Bolta nikdo nezastaví. Vysoký Jamajčan vystřelil z bloků do zatáčky a okamžitě měl náskok.

V cílové rovince tentokrát nebyl čas na předčasné úsměvy, Bolt si běžel i pro skvělý čas, jenže světový ani olympijský rekord, možná i kvůli sychravému počasí, neohrozil. Fotobuňka mu odečetla čas 19,79.

29letý sprinterský fenomén tak i nadále plní svůj plán. V olympijské finále nenašel přemožitele ani na osmý pokus a z dvoustovky má už tři zlaté, stejně jako z nejkratšího sprintu. Poslední zastávkou je štafeta.

Boltovi konkurenti se pod 20 vteřin nedostali. Pro stříbro si doběhl 21letý Kanaďan Andre De Grasse, který Bolta marně pronásledoval už v semifinále.

O třetí místo se rozhořel ryze evropský souboj. Do cíle se natahovali Nizozemec Churandi Martina, Brit Adam Gemili a Francouz Christophe Lemaitre. Až cílová fotografie poslala bronz do Francie.

Rozdíl mezi Usainem Boltem a zbytkem sprinterského světa | Foto: Reuters

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme