Bolt má svůj 'triple triple'. S kolegy ovládl štafetu a získal deváté olympijské zlato

Ozdobou předposledního dne atletických soutěží byly štafety na 4x100 metrů. Mužský běh ovládla Jamajka s finišmanem Usainem Boltem, který získal vysněné deváté zlato. Mezi ženami vládly Američanky a Allyson Felixová získala svůj pátý nejcennější kov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt získal 9 zlatých olympijských medailí | Foto: Reuters

Usain Bolt s velkým náskokem probíhá cílem, až dlouho za ním protínají pomyslnou cílovou pásku soupeři. Takový obrázek zažily olympijské hry už podeváté a ty v Riu potřetí. Tři zlaté má už i Pekingu 2008 a Londýna 2012.

29letá závodící legenda ale tentokrát ve štafetě na 4x100 metrů potřebovala pomoc svých krajanů. První úsek skvěle zaběhl nejzkušenější Asafa Powell, na protilehlé rovince odolal tlaku Justina Gatlina Yohan Blake, Nickel Ashmeade zvládl zatáčku a předal kolík Boltovi do velkého sóla.

V cíli byla Jamajka v čase 37,27 a zaostala za svým světovým rekordem z Londýna. I tak ale měla velký náskok. Druzí skončili skvěle secvičení Japonci, třetí doběhla štafeta USA, ta byla ale o chvíli později diskvalifikována a bronz slaví Kanada.

USA svou štafetovou medaili získaly o chvíli dříve. Ženská štafeta ve složení Bartolettaová, Felixová, Gardnerová a Bowieová porazila Jamajku a v čase 41,01 zvítězila. Allyson Felixová získala své páté olympijské zlato a stala se nejúspěšnější ženskou sprinterkou v historii olympijských her.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme