Bolt v úvodním kole hladké stovky nezaváhal. Postoupili i další favorité

Druhým dnem v sobotu pokračuje v olympijském Riu program atletických soutěží. V akci se dnes poprvé představil v rozběhu na 100 metrů sprinter Usain Bolt, který s přehledem ovládl svůj běh a bez problémů postoupil do dalších bojů. Do semifinále se dostali i další favorité, kterými jsou například Justin Gatlin či Yohan Blake.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt v Riu vykročil za obhajobou zlata na stovce | Zdroj: Reuters

Hlavní kandidát na zlato v nejsledovanějším atletickém klání her - hladké stovce mužů - Usain Bolt vykročil za dalším olympijským triumfem bez problémů, když v čase 10,07 pohodlně ovládl svůj rozběh.

Vedle Bolta do dalších kol postoupili i další kandidáti na cenné kovy. Mezi nimi nechybí ani Američan Justin Gatlin, jenž ve druhém rozběhu zaznamenal čas 10,01 a stal se tak vůbec nejrychlejším mužem úvodního kola.

Během páté disciplíny sedmiboje žen se v sobotním dopoledním programu na dráze objevily i Češky Eliška Klučinová a Kateřina Cachová. Zatímco první jmenovaná v dálce skočila do vzdálenosti 608 centimetrů, druhé z nich dálka nevyšla podle představ, když si připsala výkon 591 centimetrů.

V průběžném pořadí patří Cachové s 4495 body 20. místo, Klučinová na ni ztrácí jeden bod. První místo před posledními dvěma disciplínami okupuje Nafi Thiemová s pětibodovým náskokem před Jessicou Ennisovou-Hillovou.


Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme