Bude třináctka šťastná? Oštěpařka Špotáková a běžkyně Hejnová jdou do boje o medaile

Česko bude ve třináctém dni olympijských her v Riu doufat v první medailová umístění v atletice. Naděje má hned dvě – oštěpařku Barboru Špotákovou, obhájkyni zlata z Londýna 2012, a běžkyni Zuzanu Hejnovou, která byla na trati na 400 metrů před čtyřmi lety bronzová. V moderním pětiboji navíc obhajuje čtyři roky starý triumf David Svoboda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnový vyhlíží na čtvrtce další olympijskou medaili | Foto: Reuters

Třináctý den olympijských her ale zahájí opět golfistky.

Ve čtvrt na dvě středoevropského letního času bude v turnaji pokračovat Klára Spilková. Po prvním dni je v pořadí jednapadesátá s šesti ranami nad par.

Po 14. hodině jsou na programu „béčková“ finále v rychlostní kanoistice. Do nich zasáhne jak deblkajak Daniel Havel, Jan Štěrba, který bude bojovat o konečné 9. až 12. místo, tak i kanoista Martin Fuksa, jenž se původně radoval z postupu do bitvy o medaile.

Ve 14.30 začnou atletické soutěže s hojným českým zastoupením. Desetibojaře Adama Sebastiana Helceleta a Jiřího Sýkoru nejprve bude čekat závod na 110 metrů překážek, o hodinu později hod diskem, v 18.25 skok o tyči, půl hodiny před půlnocí hod oštěpem a ve 2.45 ráno závěrečná patnáctistovka.

Koulaři Tomáši Staňkovi odstartuje ve 14.55 kvalifikace. V 15 hodin pak i kvalifikace ve skoku do výšky žen, která se týká Michaely Hrubé, a zároveň i moderní pětiboj s Barborou Kodedovou a zápas do 63 kilogramů s Adélou Hanzlíčkovou.

V půl osmé večer je na programu také moderní pětiboj můžu, v němž bude vedle Davida Svobody, obhájce zlata z posledních Her, soutěžit také Jan Kuf.

Mílař Jakub Holuša poběží v 1.45 na své trati semifinále. V českých barvách se v noci na pátek představí i dvě medailové naděje – od 2.10 bude Barbora Špotáková usilovat o obhajobu zlata z Londýna 2012 v hodu oštěpem a ve 3.15 čeká finále na 400 metrů překážek Zuzanu Hejnovou.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme